Marraskuussa hybridikokous

Seuran kokous 23.11.2021 klo 17:15 järjestetään Zoom-sovelluksen avulla. Sivulle, josta linkki kokoukseen löytyy, pääsee lisäämällä osoitepalkkiin /zoom suoraan egyptologinenseura.fi perään (eli egyptologinenseura.fi/zoom). Kokoukseen ei tarvitse ilmoittautua! Kopioitava linkki päivitetty 23.11. klo 10:16.

Kokousta ja esitelmää voi vaihtoehtoisesti tulla seuraamaan suurelta ruudulta väistötilojen saliin A305 (Runeberginkatu 14-16). Saliin mahtuu 60 henkeä eli se on kohtuullisen suuri ja siellä voi samalla nauttia hyvästä seurasta ilman tungosta.

Illan esitelmän pitää MA Virpi Perunka otsikolla Yhteispohjoismaalainen Nubian-retkikunta ja keramiikan tutkimus.
Tervetuloa!

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.